تبلیغات
تبسم ظهور - اخرالزمان...
"ای تنهاترین دلیل تبسم، ظهور كن"

:درباره وبلاگ

:آرشیو

:پیوندهای روزانه

:نویسندگان

:آخرین پستها

:ابر برچسبها

آماروبلاگ

افراد آنلاین: نفر

دوشنبه 11 بهمن 1389-08:44 ق.ظ5حادثه هایی که مانده اند   نشانه قطعی ظهور هستند .
1-خسف در سرزمین بیدا
2-خروج سفیانی
3-خروج یمانی و خراسانی
4-کف دستی که در اسمان اشاره می کند(البته بهضی ها هم به جای این كشته شدن نفس زكیه را گفته اند)
5-صیحه اسمانی

 

 

خَسَفِ بَیْداء

خَسْف در لغت به معناى فرو ریختن چیزى در زمین مى‏باشد. چنانكه قرآن كریم در مورد قارون مى‏فرماید: خانه‏اش در زمین فرو بردیم.(160) و بَیْدا در لغت به معناى دشت هموار، پهناور، خالى از سكنه و آب و علف مى‏باشد. در میان مكه و مدینه سرزمین پهناور و دشت‏شن‏زارى است كه بَیْدا نام دارد. منظور از خَسفِ بیدا فرو رفتن سپاه سفیانى در سرزمین بیدا مى‏باشد.

هنگامى كه سپاه سفیانى از مدینه منوّره براى معارضه با حضرت مهدی به سوى مكه معظمه حركت مى‏كنند، چون به سرزمین بیدا رسیدند، جبرئیل امین فریاد برمى‏آورد كه‏ اى سرزمین بیدا، این گروه ستمگر را در كام خود فرو ببر. پس زمین دهان باز مى‏كند و همه آنها را در كام خود فرو مى‏برد. از بررسى روایات ملاحم و فتن روشن مى‏شود كه این حادثه در حدود یك ماه بعد از ظهور حضرت ولى عصرعلیه السلام رخ مى‏دهد. بدین‏ترتیب خسف بیدا را نمى‏توان از نشانه‏هاى ظهور به معناى اخصّ كلمه به شمار آورد، بلكه باید آن را از نشانه‏هاى قیام حضرت دانست.

بر اساس روایات فراوان ظهور حضرت در شب بیست و سوم رمضان و قیام آن حضرت در روز عاشورا خواهد بود. بدین‏ترتیب میان ظهور و قیام دقیقاً سه ماه و هفده روز فاصله است كه دو نشانه از نشانه‏هاى حتمى در این فاصله رخ مى‏دهد: خسف بیدا و قتل نفس‏زكیه. البته این ها به دین منظور نیست كه حتما ظهور در این زمان است بلكه یك احتمال است.

خسف بیدا یكى از نشانه‏هاى حتمى قیام حضرت ولى عصرعلیه السلام مى‏باشد كه با هیچ خسف دیگرى قابل اشتباه نیست.

 خروج سفیانی از سوریه برای کشتار شیعیان

مسئول موسسه فرهنگی موعود عصر (عج) میگوید: در روایات آمده است سفیانی با حمایت صهیونیستها و غربیها در سوریه کودتا میکند و سپس یک گروه در سوریه به نام بنیکلب از او حمایت میکنند و امروز بنیکلب جماعتی هستند که بخشی از آنها در ارتش اسرائیل، بخشی در سوریه و بخشی درلبنان زندگی میکنند.
وی اضافه کرد: سفیانی جنگی در ترکیه و عراق راه میاندازد و شروع به کشتن شیعیان میکند و به کوفه میرسد و در کوفه بزرگترین اتفاق رخ میدهد و چنان شیعیان را میکشند به نحوی که همسایه به همسایه رحم نمیکند و برای گرفتن پول همسایه خود را شیعه معرفی میکند.
شفیعی سروستانی یادآور شد: امروز جهان استکبار علیه شیعه به میدان آمده وشیعیان غافل هستند.
وی تصریح کرد: زمانی که درگیری از شام به کوفه میرسد از کنار شهر قزوین لشگرسید خراسانی حرکت میکند و از منطقه مرکزی ایران عبور کرده و به کوفه میرود و در روایات آمده که اگر لشگر خراسانی را یافتید با او همراه شوید از یمن نیز سید یمانی به سوی کوفه می آید.

به عقیده شیعه سید یمانی شخصیتی در آخرالزمان است. گفته شده که وی در نزدیکی ظهور از یمن برای یاری قائم قیام می‌کند. همزمان با شورش سفیانی در شام، او هم در یمن قیام کرده و مردم را به عقیده شیعه به حق و حقیقت دعوت می‌کند. یمانی از فرزندان زید بن علی بن حسین است. سید یمانی به همراه سید خراسانی و سفیانی هر سه در یک سال و یک ماه و یک روز مانند دانه های تسبیح پشت سرهم ظاهر خواهند شد

 *طبق تحقیقات موساد و سیا آیت‌الله خامنه‌ای سید خراسانی است
 مسئول موسسه فرهنگی موعود عصر (عج) گفت: دشمنان خود را برای مقابله آماده کرده‌اند ولی ما غفلت کردیم، در زمان ریاست جمهوری بوش زیر نظر رئیس جمهور، کمیسیونی برای شناسایی امام زمان شکل گرفت.
 وی تأکید کرد:چند روز قبل موساد و سیا اعلام کردند به دنبال امام زمان هستند و اعلام نیز کرده بودند شاید سید خراسانی آیت‌الله خامنه‌ای باشد زیرا در جوانی در خراسان بوده است و سید یمانی نیز سید حسن نصرالله باشد زیر در کودکی در یمن بوده است. 
شفیعی سروستانی اضافه کرد: مطالعات آنها در خصوص آخرالزمان صدها برابر ماست ولی دانشگاه‌های ما در این زمینه تعطیل هستند و آنها از واقعه ظهور نگران هستند ولی ما غفلت می‌کنیم. 

 *تدریس رشته آخرالزمان شناسی در 257 دانشگاه در آمریکا

 وی افزود: 130 سال است که دانشگاه‌های وابسته به کلیسای کاتولیک در رشته آخرالزمان‌شناسی فارغ‌التحصیل دارند و در ایالات متحده آمریکا بیش از 257 کالج و دانشگاه در این رشته وجود دارد و اگر این موضوع مهمی نیست چرا باید در سرزمینی که گاهی گمان می‌کنیم عاری از مذهب است، این تعداد دانشگاه و کالج در رابطه با این رشته وجود داشته باشد.
 شفیعی سروستانی عنوان داشت: بسیاری از دانشگاه‌ها در ایران در رشته‌های هنری، سینمایی، کارگردانی و بازیگری مشغول به آموزش هستند. 
وی اعلام کرد: بسیاری از برنامه‌های رسانه‌های این سرزمین توسط همین بازیگران که بسیاری مانند دلقک‌ها فقط بالا و پایین می‌پرند و به اسم تهیه‌کنندگی و کارگردانی و سناریست، حد و اندازه سناریو آنها از چارچنگولی بالا نمی‌رود، هزاران ساعت شب و روز را به بیهوده‌گویی در مباحث مبتذل و حیات مردم عام کوچه و بازار را به خود مشغول می‌کنند.

 *فیلمی در کشور ما با موضوع آخرالزمان ساخته نشده است 
این محقق در زمینه مهدویت عنوان داشت: این در حالی است که در آن سوی دریای مدیترانه در دهه 90 بیش از 60 درصد پرفروش‌ترین فیلم‌های هالیوود در خصوص آخرالزمان است و آیا ساخت فیلم‌هایی با چنین موضوعاتی برای سرگرم کردن مردم است.
 وی ادامه داد: ولی ما در کشورمان فیلمی با این موضوع و مفهوم نداریم و نسبت به این موضوع غفلت کرده‌ایم در حالی که ذهن‌ها درگیر این موضوع است.
 شفیعی سروستانی با اشاره به نگاه عام مردم به آخرالزمان توضیح داد: مردم ما زمانی که گرانی، سختی معیشت و بیماری در زندگیشان پدیدار می‌شود، زمانی که دچار خشکسالی می‌شوند می‌گویند آخرالزمان است، یعنی آخرالزمان را چیزی مساوی با بلا، آفت و بحران می‌شناسند. 

نظرات() 

تاریخ آخرین ویرایش:چهارشنبه 25 آبان 1390 10:55 ق.ظ


ایشالاه
دوشنبه 11 بهمن 1389 10:40 ب.ظ
مولای من:
هرگز نگویمت که بیا دست من بگیر
عمریست گرفته ای مبادا رها کنی...
پاسخ بانو : ممنون از حضورتون...
حاج خانم
دوشنبه 11 بهمن 1389 10:31 ب.ظ
ممنون ندا جان مطلبت خیلی به من كمك كرد

التماس دعا
پاسخ بانو : خواهش میكنم ...خوشحالم.
حاجتت روا، از شما هم التماس دعا.
عاشق کوهستان
دوشنبه 11 بهمن 1389 06:28 ب.ظ
سلام عزیز دل

ممنونم استفاده شد.

خداوند کام همه ی شیعیان را با فرج حضرت غائب (عج ) شیرین کند.
شیرینی ها ، تفکهات زائد بر ضرورت
است ، ولی شیرینی ظهور آن حضرت ،
از اشد ضرورات است .
پاسخ بانو : سلام بر شما.
باعث خوشحالیه...
انشاءالله.
بله...
فاطمه***محکم
دوشنبه 11 بهمن 1389 04:54 ب.ظ
ممنون گلم ...از سایت موسسه فرهنگی موعود بود مطلبت دیگه ؟


.

اللهم عجل لولیک الفرج
پاسخ بانو : سلام.
فكركنم...
الههههههههههییییییییییییییی امین.
منچ
دوشنبه 11 بهمن 1389 03:41 ب.ظ
بسیار جالب بود
استفاده کردیم
با افتخار لینکتان کردم
پاسخ بانو : ممنون.
باعث افتخار...
ممنون.
یک مسلمان
دوشنبه 11 بهمن 1389 12:34 ب.ظ
سلام.

بسیار خوب بود.

با همه ی این نشانه های قطعی ، شیعه به مسئله ای به نام «بداء» در رابطه با ظهور حضرت مهدی سلام الله علیه اعتقاد دارد.

پیشنهاد میکنم تحقیقی در این راستا انجام بدید.

ان شاء الله همواره در پناه امام زمان (عج) باشید.
پاسخ بانو : سلام.
ممنون.
درسته.
انشاءالله.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.